Jak nalézt opravdové naplnění v lásce

11.09.2012 09:36

Milá Sarito,

Je mi 45 let a mám obavy z následování mé sexuální energie a jsem zmatená z monogamních vztahů. Mám za sebou dva dlouhodobé vztahy – první z nich skončil rozvodem po té, co jsem muži byla nevěrná. Druhý vztah byl více „otevřený“ – oba dva jsme měli i jiné partnery, ale nakonec to nefungovalo a také jsme se rozešli. Nyní zažívám velmi krásný nový vztah. Je mi s tímto mužem velmi hezky, ovšem neustále mám pocit, že cítím napětí mezi touhou jít s tímto mužem do větší hloubky a touhou být „svobodná“. Měla bys pro mě nějakou radu?
S láskou

Laura

Milá Lauro,

Mám pro tebe velmi jednoduchou odpověď – absolvujte s tvým partnerem výcvik Partneři duše. Často se stává, že lidé mají různé „románky“ protože nenachází cestu, jak opravdu jít do velké hloubky se svým stálým partnerem. Samozřejmě každý by chtěl zažívat ten plný potenciál, který sexuální spojení může přinést. Slyšela jsem, jak Osho říkal, že lidé hledají tu největší extázi, kterou jim může sex přinést a budou nestále měnit partnery, dokud toto nenaleznout. Věřím, že je to pravda. Pokud s někým zažiješ neuvěřitelnou sexuální extázi, určitě tam již nebude touha hledat u někoho jiného.

Problém je, že i když v některých vztazích lidé mají všechny předpoklady pro zažití takové extáze, většina z nich se drží zpátky, protože málo rozumí tomu, jak se do sexu ponořit tak, aby mohli objevit jeho opravdové naplnění. Není to jejich chyba. Je to smutná pravda, že naše společnost je uspořádaná tak, že potlačuje přirozené potřeby pro zdravé a vášnivé sexuální objevování.

Ve výcviku Partněři duše budeš mít spolu se svým partnerem veškerou podporu a prostor pro prozkoumávání vaší sexuální a vztahové dynamiky. Budete objevovat řadu podob a dimenzí vztahu, o kterých se vám ani nezdálo, že existují. Mnoho dveří a oken se otevře a vstoupí čerstvý vítr a láska. Je to opravdu životní cesta. Některé páry ukončí tento výcvik s touhou celou tuto krásnou cestu ještě jednou zopakovat a znovu se výcviku zúčastní, aby se společně dostali ještě hlouběji a výše. Je to opravdu životní pouť k sexu, lásce a vztahům. V průběhu této cesty se staneš umělcem na cestách intimity.

Nepíšu to proto, abych ti „prodala“ můj výcvik. Říkám to, protože vidím kolik zbytečného utrpení v tomto světě láska a vztahy přinášejí. A toto téma je právě moje specialita. A tak se stalo, že jsem se naučila nesčetně cest a způsobů, jak pomoci párům najít hlubší naplnění. Pro páry je důležité vědět, že něco takového existuje a je tady k dispozici! Jinak jsou vyhlídky k společné intimitě velmi ponuré. Počet rozvodů stoupá, i když spousta lidí touží po hlubokém spojení. Věřím, že lidé hledají Tantru, aniž by věděli, co to je a jak s tím naložit. Tantra by měla být všem lidem na dosah, pokud chceme vidět, jak jich více nachází naplnění skrze spojení lásky.

S láskou

Sarita